Izolacja Ścian

izolacja scian

Efektywna szczelność oraz wysokie wartości oporu cieplnego R sprawiają, że izolacja natryskowa LALLAFOM® USA znacząco podnosi wydajność energetyczną budynków mieszkalnych i użytkowych. Dostępna w naszej ofercie piana zamknięto-komórkowa HeatGuard® o średniej gęstości oprócz niezawodnej izolacji, przyczynia się ponadto do poprawy strukturalnej integralności ścian, a co za tym idzie do wzmocnienia całej konstrukcji obiektu. Izolacja otwarto-komórkowa o niskiej gęstości z kolei, korzystnie oddziałuje na wskaźniki przenikania dźwięków.

Ocieplanie pianka poliuretanową to nie tylko lepsze parametry energooszczędności, wydajność konstrukcyjna i dźwiękowa, lecz także szereg innych korzyści, jak m.in. kontrola wilgoci, większa stabilność temperaturowa w obiekcie (budynek nie traci ciepła zimą, ale i nie nagrzewa się nadmiernie latem), bezpieczeństwo dla alergików, a także odporność na upływający czas. Materiał ten nie traci swych właściwości fizycznych wraz z upływem czasu, tak jak inne materiały izolacyjne.

LALLAFOM® USA – izolacja ścian od wewnątrz i od zewnątrz

Oferowane przez nas izolacje natryskowe LALLAFOM® USA to wysokowydajne systemy o wszechstronnym zastosowaniu.

  • Jedna aplikacja pozwala na nakładanie wielokrotne, w kontrolowanych warstwach.
  • Opór cieplny R wynosi do 7,4 na 2,54 cm (1 cal).
  • Produkt wykazuje wysoką adhezję do drewna, metalu, betonu, folii i innych podłoży budowlanych.
  • LALLAFOM® USA jest w pełni zgodny z wymogami obowiązujących norm, aprobat i testów ogniowych.

Piana poliuretanowa w modernizacji obiektów handlowych

Izolacja ścian zewnętrznych i wewnętrznych pianą natryskową znajduje powszechne zastosowanie w budowie i modernizacji budynków komercyjnych. Inwestorzy, architekci oraz budowniczy mogą w pełni polegać na jakości produktów firmy LALLAFOM® USA, ponieważ pozwalają one na redukcję kosztów energii, przy stuprocentowej kontroli wilgotności oraz poprawnej infiltracji i jakości powietrza wewnątrz budynku.

Piana poliuretanowa przynosi takie same korzyści już istniejącym konstrukcjom. Jeżeli zależy Państwu na obniżeniu kosztów związanych z energią, to gruntowna modernizacja obiektu z zastosowaniem naszych izolacji przyczyni się do osiągnięcia oszczędności w wydatkach na ogrzewanie na poziomie kilkudziesięciu procent w skali roku. To naprawdę dobry rezultat.

Według Amerykańskiego Departamentu Energetyki za niemal połowę zużywanej energii w nieruchomościach komercyjnych odpowiadają: ogrzewanie, klimatyzacja oraz oświetlenie. Blisko 40% strat energii powodowanych jest niekontrolowana infiltracją powietrza. Izolacje natryskowe LALLAFOM® USA pozwolą znacząco obniżyć te koszty.

Izolacja ścian pianką natryskową

LALLAFOM® USA to materiały do różnych zastosowań. Warto podkreślić, że żaden materiał nie sprawdza się tak dobrze, jak poliuretan, ponieważ:

  • w trakcie aplikacji następuje natychmiastowe i stuprocentowe uszczelnienia izolowanego obszaru (piana błyskawicznie wnika we wszelkie wolne przestrzenie i rozprężając się wypełnia je);
  • piana likwiduje wolne przestrzenie pomiędzy izolacją a szkieletem;
  • LALLAFOM® USA dopasowuje się idealnie, do każdego kształtu powierzchni;
  • izolacja zastyga błyskawicznie i już po krótkim czasie od aplikacji umożliwia wykonywanie dalszych prac budowlanych;
  • nie wydziela chlorofluorowęglowodorów – CFC, wodorochlorofluorowęglowodorów – HCFC – mówiąc prościej freonów, formaldehydów i materiałów włóknistych.

Dźwiękochłonność

To kolejna niekwestionowana zaleta ocieplenia pianą poliuretanową. Hałas z zewnątrz przedostaje się do wnętrza budynku najczęściej przez nieszczelności w dachu. LALLAFOM® USA wypełnia szczeliny, izolując wnętrze od hałasu dobiegającego z zewnątrz. Najwyższą dźwiękochłonność wykazuje piana otwarto-komórkowa SealGuard® 500.

Technologia LALLAFOM® USA to coś więcej niż obniżenie rachunków za energię. Decydując się na tę formę ocieplenia dla budynku mieszkalnego lub użytkowego, zyskacie wyższy komfort życia i izolację o niezawodnej skuteczności przez wiele lat.