Izolacja (ocieplenie) fundamentów

Izolacja fundamentów pianką
Zamknięto-komórkowa izolacja natryskowa HeatGuard® 200 w połączeniu z polimocznikiem SlamGuard® 210 posiada doskonałe właściwości hydroizolacyjne. Jest to wzorowe rozwiązanie do izolacji fundamentów. Najważniejszą cechą tej metody jest zapewnienie szczelności. System nie wymaga mocowania co znacznie skraca czas wykonania. Ekstremalnie wysoka adhezja podczas natrysku zapewnia scaloną i trwałą przyczepność jednocześnie wzmacniając jego konstrukcję.

Izolacja fundamentów pianką poliuretanową

Fundamenty mają stały kontakt z gruntem, dlatego są nieustannie narażone na oddziaływanie wilgoci. Zawilgocenie z kolei wraz z upływem czasu może przyczynić się do osłabienia konstrukcji budynku, na skutek tzw. korozji biologicznej powodowanej przez grzyb i pleśń.

Rodzaje izolacji:

  • a) pozioma – chroni przed wodą niewywierającą ciśnienia, np. opadową. Zapobiega podciąganiu kapilarnemu, czyli nasiąkaniu murów.
  • b) pionowa – chroni fundamenty od strony gruntu. Taka izolacja służy także dociepleniu ścian fundamentowych oraz podłogi na gruncie. Tego typu wyizolowanie murów od dołu podnosi wartość energetyczną całego budynku.

Ocieplenie fundamentów pianą poliuretanową to najlepsze rozwiązanie, ponieważ technologia HeatGuard® 200 posiada niezawodne właściwości hydro- i termoizolacyjne. Jest to materiał o wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne.

Hydroizolacja fundamentów pianą poliuretanową to najlepsze rozwiązanie na rynku, ponieważ technologia HeatGuard® 200 zapewnia jednolitą powłokę skutecznie chroniącą przed jakimkolwiek dostępem wody, jak również przed przenikaniem zimna. Izolacja natryskowa idealnie przylega do powierzchni i szybko zastyga, pozwalając tym samym na kontynuowanie prac budowlanych. Ten rodzaj materiału pozwala zatem skrócić do minimum czas i koszty izolacji. Wybór technologii HeatGuard® 200 to sprawdzona inwestycja. Piana nie zmienia w czasie swych właściwości fizycznych, dzięki czemu stanowi niezawodną powłokę izolującą przez wiele, wiele lat. Dzięki swej skuteczności i funkcjonalności stanowi najbardziej ekonomiczną alternatywę, w porównaniu z tradycyjnymi materiałami stosowanymi na rynku.

Izolacja fundamentów przekrój