Badania termowizyjne

termowizyjne badania izolacji

Zależy nam na tym, żeby klienci korzystający z naszych usług byli zadowoleni i w pełni usatysfakcjonowani z wykonanych dla nich prac dociepleniowych. Przeprowadzane przez nas docieplanie budynków jest bardzo skuteczne, co nasi klienci mogą zobaczyć dzięki innowacji, jaką są badania termowizyjne. W naszej firmie stosujemy je po to, aby klienci mogli mieć absolutną pewność, co do tego, że ocieplenie zostało wykonane perfekcyjnie.

Na czym polega takie badanie?

Badanie kamerą termowizyjną staje się coraz bardziej popularne. Jego działanie polega na zastosowaniu podczerwieni, przy pomocy której możemy zwizualizować ciepło w wybranym pomieszczeniu. Dzieje się tak ponieważ każde ciało oraz przedmiot, którego temperatura jest wyższa niż -273,15 stopni Celsjusza zestawione z falą podczerwieni będzie emitowało odpowiednie promieniowanie, które można wykryć używając specjalistycznych urządzeń.

Zapis takiego obrazu – termogram pozwala na zobaczenie ilości ciepła wydzielanego przed dany przedmiot w postaci kolorowej mapy.

Warto również zaznaczyć, że prowadzone przez naszą śląską firmę usługi są bezinwazyjne. Do ich wykonania nie trzeba naruszać struktury budynku lub stosować środków, które mogły by negatywnie wpłynąć na jego strukturę.

Dzięki temu, możemy sprawdzić, gdzie budynek został prawidłowo ocieplony, a gdzie widoczne są jakieś braki. Ogromną zaletą badań termowizyjnych jest szybkość ich wykonywania. Jeśli chcemy, żeby pomiar był bardzo dokładny, to należy przeprowadzić dodatkowe zabiegi, które pomogą dokładnie określić emisyjność ciepła na danej powierzchni.

W naszej firmie wykonujemy badania jakościowe, przy pomocy których lokalizujemy miejsca o wysokiej temperaturze oraz te o nadmiernych stratach ciepła. Możemy również sprawdzić szczelność ram okiennych, a także ogrzewania podłogowego.

Należy jednak pamiętać, że do dokładnego przeprowadzania tego typu prac, na zewnątrz powinny panować odpowiednie warunki atmosferyczne. Temperatura na dworze powinna być wyższa niż 15 stopni, a ilość promieni słonecznych powinna być ja najmniejsza. Takie warunki pozwalają na najdokładniejsze pomiary i wykrycie wszystkich wad.

W jakim celu przeprowadza się takie działania?

Warto również zaznaczyć, że badania termowizyjne są niezwykle przydatne szczególnie przy docieplaniu istniejących już budynków. Za ich pomocą możemy sprawdzić szczelność cieplną budynku, a także odkryć braki jakościowe oraz ilościowe w instalacjach izolacyjnych.

Nasze usługi termowizyjne kierujemy nie tylko do klientów korzystających z naszych usług, ale również do osób, które chciałyby sprawdzić stan izolacji cieplnej w swoim domu. Dzięki termowizji mogą dowiedzieć się jak obecnie wygląda stan ich izolacji. Co więcej, przeprowadzenie badania termowizyjnego pozwala na wykrycie błędów technologicznych oraz wykonawczych, z powodu których budynki tracą ogromne ilości ciepła.

Decydując się na takie usługi nasi klienci mogą wiele zyskać. Wykryte błędy można wtedy spróbować naprawić, a tym samym sporo zaoszczędzić, ponieważ nasz dom nie będzie już tracił ciepła, a my nie będziemy płacić za błędy wykonawcze.

Podsumowanie

Badania termograficzne to niezwykle przydatna metoda, która stosowana jest nie tylko w budownictwie i pracach dociepleniowych, ale również w przemyśle – gdzie wykorzystuje się ją do kontroli procesów technologicznych, a także w energetyce przy sprawdzaniu linii wysokiego napięcia. Zastosowanie termowizji pomaga nie tylko zwiększyć wydajność cieplną budynku, ale również dzięki niej możemy ograniczyć straty energii.