PW ISA

, Tel: +48 501 314 600, Email: biuro@pw-isa.pl, izolacja@pw-isa.pl,
ul. Łączna 39, 41-303, Dąbrowa Górnicza, woj. śląskie,
NIP: 6250005734

Izolacja posadzki

Jej zastosowanie umożliwia stworzenie warstwy ochronnej oraz izolacyjnej na danej powierzchni . Dzięki czemu staje się ona bardziej wytrzymała na czynniki mechaniczne, substancje żrące oraz ropopochodne.

FloorGuard 2900 to substancja, którą produkuje się z wykorzystaniem polimocznika. Jest to powłoka natryskowa, dzięki czemu można łatwo zaaplikować ją zarówno na powierzchniach poziomych, jak i pionowych.

Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje dotyczące zastosowania tego typu powłoki oraz korzyści z tego wynikających. Takie rozwiązanie pozwoli klientom na sprawdzenie, czy FloorGuard 2900 będzie odpowiednia do zastosowania na wybranej powierzchni.

Dlaczego warto zdecydować się na izolacje powłoką FloorGuard 2900?

Przede wszystkim posadzka pokryta powłoką poliuretanową to gwarancja wytrzymałości na długie lata, ale również skuteczna ochrona przed grzybami oraz szkodnikami. Izolacja posadzki przy pomocy tego typu powłoki jest bez łączeniowa, skuteczna i trwała

Oferowana przez naszą firmę natryskowa izolacja posadzki może być przeprowadzane nawet w bardzo niskich temperaturach, dzięki czemu może być stosowana bez względu na porę roku. Ponadto powłoka FloorGuard 2900 po nałożeniu staje się twarda i tworzy monolityczną warstwę odporną na promieniowanie UV.

Do najważniejszych cech, które charakteryzują FloorGuard 2900 spośród innych tego typu powłok należy to, że:

  • nie zawierają w sobie żadnych rozpuszczalników,
  • stają się twarde już w kilka minut po nałożeniu,
  • można stosować je bez względu na panującą na zewnątrz temperaturę,
  • w łatwy sposób przylegają one do różnego rodzaju powierzchni,
  • posiadają bezszwową powłokę odporną na działanie czynników atmosferycznych,
  • są wodoodporne,
  • posiadają dużą odporność na czynniki mechaniczne: ścieranie, nacisk,
  • są elastyczne,
  • można je w łatwy sposób naprawić stosując punktowy dotrysk.

Jak widać inwestycja w posadzki natryskowe posiada wiele zalet, dzięki czemu tego typu rozwiązanie jest nie tylko praktyczne, ale również ekonomiczne. Warto zauważyć, że taka izolacja wymaga naprawdę niewielkiej grubości warstwowej, dzięki czemu jest również ekonomiczna.

Gdzie można zastosować powłoki zabezpieczające?

Tak naprawdę powłoki izolacyjne, można zastosować praktycznie na każdej powierzchni, głównie dlatego, że są one wodoodporne, ale również w łatwy sposób przylegają do różnego rodzaju powierzchni.

Miejsca, w których na pewno sprawdzą się posadzki natryskowe to hale przemysłowe, parkingi, stadiony, zbiorniki i różne inne duże powierzchnie narażone na intensywne naciski oraz działanie zmiennych czynników atmosferycznych. Dzięki swoim właściwościom hydroizolacyjnym sprawdzą się także w tunelach znajdujących się poniżej poziomu gruntu.

Natomiast jeśli chodzi o rodzaje powierzchni, na których posadzka poliuretanowai okaże się skuteczna, będzie to metal, plastik, ale również drewno. Jak widać FloorGuard 2009 jest niezwykle uniwersalny i zapewni skuteczną izolację praktycznie każdego typu podłoża.

Czy są jakieś wymagania techniczne jeśli zdecydujemy się na izolację posadzki?

Tak jak przy wszystkich innych pracach tego typu, podłoże, które będzie pokryte substancją poliuretanową musi zostać odpowiednio przygotowane. Zabieg ten nie jest skomplikowany, najważniejsze, żeby podłoga była czysta – pozbawiona kurzu oraz tłustych plam, a także rdzy. Dostosowanie się to tych wytycznych pozwoli na prawidłowe wystąpienie zjawiska adhezji.

Należy również pamiętać, że minimalna warstwa nanoszonej pianki wynosi 0,25 milimetrów, natomiast maksymalna może osiągnąć nawet do 2 milimetrów. Nie ma jednej określonej grubości warstwy dla wszystkich powierzchni, w dużej mierze zależy ona od jakości podłoża, ale również warunków, jakie panują w miejscu instalacji.

Jak widać zastosowanie powłoki FloorGuard 2900 daje użytkownikowi szereg możliwości, nie tylko zwiększa właściwości izolacyjne pomieszczenia, ale również jest ona na tyle uniwersalne, że można stosować je praktycznie na każdej powierzchni.